PoStawione Blogi

Paweł Raczyński

W najnowszym odcinku opowiadam o mięśniach czworogłowych ud.

więcej »
Radosław Majewski

Ubiegły tydzień spędziłem we Włoszech. Gościnnie, wraz z trzema bardzo utalentowanymi, młodymi piłkarzami pojechałem do Mediolanu.

więcej »
Maciej Sadlok

Trwa zgrupowanie reprezentacji Polski. Najpierw gramy z Finlandią, a potem z Serbią i Hiszpanią. Cieszę się, że odkąd Franciszek Smuda jest selekcjonerem, ja zawsze jestem powoływany. Nie czuję się jednak pupilkiem trenera, tylko staram się dziękować mu za zaufanie dobrą postawą.

więcej »
Tomasz Kuszczak

Już dziś dwa arcyważne spotkania. Nasze z AFC Sunderland i przede wszystkim FC Liverpool z Chelsea Londyn. Można by rzec, że wszystko w rękach piłkarzy Liverpoolu, jednak i nas czeka trudne zadanie.

więcej »
Sebastian Mila

Ostatnio, wspólnie z trenerem Ryszardem Tarasiewiczem, zostaliśmy zaproszeni do programu sportowego Telewizji Dolnośląskiej.

więcej »
Stanisław Terlecki

To, co dziś napiszę, być może będzie przewrotne i pewnie wielu się nie spodoba. Skrytykuję bowiem naszą „świętość”, największą nadzieję polskiej piłki – Roberta Lewandowskiego. Bo ostatnio na tę krytykę zasłużył.

więcej »
Rafał Jackiewicz

Coraz mocniej przygotowuję się do walki o mistrzostwo świata IBF ze Słoweńcem Zaveckiem. Niestety, nie mogę rozpocząć sparingów i rozpisać zajęć, bo nie mamy jeszcze dokładnej daty walki. Ale cóż, z obozem Zavecka nie można się na razie skontaktować.

więcej »

O tytuł mistrza jesieni

06.11.2009

Wisła Kraków kontra Legia Warszawa czyli hit polskiej Ekstraklasy. To będzie mecz o tytuł mistrza jesieni, a może też mistrza Polski. Jeśli zwycięży „Biała Gwiazda", to już nikt nie odbierze jej mistrzowskiej korony. Bo niby kiedy i gdzie? Skoro w rundzie rewanżowej będzie tylko 13 meczów do rozegrania. Poza tym odnoszę wrażenie, że reszta ligi odstaje od zespołu Macieja Skorży.

Klub z Łazienkowskiej jest pod ścianą. Nie może sobie pozwolić na stratę punktów w Krakowie. Bo to będzie oznaczało, że skończą się marzenia o skutecznym pościgu za Wisełką.

Czytam, że Legia ma kompleks mistrza Polski, bo od kilkunastu lat nie może wygrać na ich stadionie w Krakowie. Może teraz się przełamie, bo w końcu spotkanie odbędzie się w Sosnowcu. Jednak jeśli ktoś ma kompleksy, to niech lepiej da sobie spokój ze sportem.

Jeśli spojrzymy na oba zespoły pod kątem piłkarzy, którzy znaleźli się w reprezentacji Polski, to 3:1 prowadzi Wisła. Bo nowy selekcjoner powołał do drużyny narodowej trzech wiślaków: Piotra i Pawła Brożków oraz Arkadiusza Głowackiego. Tyle, że „Głowa" już wypadł, bo doznał urazu. Z legionistów uznanie zyskał Kuba Rzeźniczak. A`propos Piotra Brożka. Podobnie jak Smuda uważam, że to lewy pomocnik, a na pewno nie obrońca.

Legia ma problem w środku, bo brakuje tam klasowego defensywnego pomocnika. Na Łazienkowskiej powinni zrobić „przeszczep" Radka Sobolewskiego. Gdyby go mieli, to wówczas klub ze stolicy rządziłby ligą, tak jak teraz czyni to Wisła. Zadatki na klasowego gracza środka pola ma Ariel Borysiuk, ale na razie wypadł ze składu. Jest Tomek Jarzębowski, ale on musi być zdrowy.

Nie zgodzę się z opinią, że w przypadku porażki pracę straci trener Jan Urban. Myślę, że może spokojnie pracować, bo w Legii wszystko jest poukładane i właściciel Mariusz Walter ot tak sobie nie pożegna się ze szkoleniowcem.

Jak ułoży się ten klasyk? Wygra drużyna, która jako pierwsza strzeli gola. Wisła ma swoje problemy, jak uraz Głowackiego. Ile on znaczy dla zespołu, dla obrony, widać było już w meczu z Koroną, gdzie dziewięciu kieleckich scyzoryków potrafiło zrobić krzywdę mistrzom Polski grającym w pełnym zestawieniu! Trener Maciej Skorża cieszy się, że ma już do dyspozycji lidera w osobie Łukasza Garguły. Jednak z Legią „Guła" pojawi się na boisku dopiero w drugiej połowie. Za wcześnie na niego.

Komentarze

Jeden z najbardziej doświadczonych polskich trenerów, znany z ciętego języka, trafnych porównań i ciekawych anegdotek.

Ostatnie komentarze

eh

"To wyraźny sygnał, że drużyna Jana Urbana zamierza walczyć o tytuł mistrza Polski" - Arek Onyszko i Mauro Cantoro pozdrawiają Bobo Kaczmarka.

8 marca 2010 godz. 04:25
Autor

No i co to ma być za wpis?

30 stycznia 2010 godz. 22:05
Radek

Brakuje Grzyba i chyba ten stan się nie zmieni, bowiem trener Smuda któregoś razu deklarował, iż nie wyobraża sobie by w jego kadrze mógł grać zawodnik zamieszany w aferę korupcyjną.

11 stycznia 2010 godz. 02:07