PoStawione Blogi

Paweł Raczyński

W najnowszym odcinku opowiadam o mięśniach czworogłowych ud.

więcej »
Radosław Majewski

Ubiegły tydzień spędziłem we Włoszech. Gościnnie, wraz z trzema bardzo utalentowanymi, młodymi piłkarzami pojechałem do Mediolanu.

więcej »
Maciej Sadlok

Trwa zgrupowanie reprezentacji Polski. Najpierw gramy z Finlandią, a potem z Serbią i Hiszpanią. Cieszę się, że odkąd Franciszek Smuda jest selekcjonerem, ja zawsze jestem powoływany. Nie czuję się jednak pupilkiem trenera, tylko staram się dziękować mu za zaufanie dobrą postawą.

więcej »
Tomasz Kuszczak

Już dziś dwa arcyważne spotkania. Nasze z AFC Sunderland i przede wszystkim FC Liverpool z Chelsea Londyn. Można by rzec, że wszystko w rękach piłkarzy Liverpoolu, jednak i nas czeka trudne zadanie.

więcej »
Sebastian Mila

Ostatnio, wspólnie z trenerem Ryszardem Tarasiewiczem, zostaliśmy zaproszeni do programu sportowego Telewizji Dolnośląskiej.

więcej »
Stanisław Terlecki

To, co dziś napiszę, być może będzie przewrotne i pewnie wielu się nie spodoba. Skrytykuję bowiem naszą „świętość”, największą nadzieję polskiej piłki – Roberta Lewandowskiego. Bo ostatnio na tę krytykę zasłużył.

więcej »
Rafał Jackiewicz

Coraz mocniej przygotowuję się do walki o mistrzostwo świata IBF ze Słoweńcem Zaveckiem. Niestety, nie mogę rozpocząć sparingów i rozpisać zajęć, bo nie mamy jeszcze dokładnej daty walki. Ale cóż, z obozem Zavecka nie można się na razie skontaktować.

więcej »

Mucha przeobraził się w pięknego motyla

04.12.2009

Skończyła się piękna seria Bełchatowa, który wygrał siedem razy z rzędu. Przerwała ją Legia Warszawa. A dokładnie Jan Mucha, ale o nim za chwilę. Wiecie, dlaczego GKS stracił punkty z klubem ze stolicy? Bo zabrakło Mariusza Ujka, który na boisku rządzi zespołem trenera Rafała Ulatowskiego. W 14. kolejce byłem w Gdańsku na meczu Lechii właśnie z GKS. Górniczy klub zwyciężył 2:0, a wszystkie akcje „rozprowadzał" właśnie Ujek.

Nie sądzę, aby teraz Bełchatów wpadł w kryzys. Dostrzegam potencjał w tym zespole. GKS ma piłkarzy na których warto zwrócić uwagę jak Jakub Tosik, Janusz Gol czy Carlo Costly. W napastniku z Hondurasu wciąż tkwią rezerwy. Mam wrażenie, że jego umiejętności, to co może dać drużynie, nie są do końca wykorzystane.

Mam propozycję dla Wisły Kraków i Lecha Poznań, które to kluby szukają wysokiego i skutecznego napastnika. Jedźcie czym prędzej do Bełchatowa, bo tam właśnie kogoś takiego znajdziecie! Przy całym szacunku do Hernana Rengifo, który tak wiele dobrego zrobił dla Lecha, to moim zdaniem Costly mógłby dać wielkopolskiej drużynie o wiele więcej.

Na koniec będzie o bramkarzu Legii Warszawa. Trzeba to podkreślić: Jan Mucha w polskiej Ekstraklasie zdał już egzamin maturalny. Teraz czas na studia wyższe, czyli wyjazd zagraniczny. Do tej pory Mucha kojarzył się z tym, że miał dość oryginalne nazwisko, z którego co poniektórzy sobie żartowali. Tylko, że ten Mucha przeobraził się w pięknego motyla.

Przez dwa lata bramkarz reprezentacji Słowacji czekał w Legii na swoją szansę. Był cierpliwy i miał mądrego trenera, jakim jest Krzysztof Dowhań. Teraz Słowak odnosi sukcesy. A największym jego osiągnięciem jest nie to, że wszyscy się nim zachwycają. Najlepszą nagrodą jest wyjazd z kadrą Słowacji na mistrzostwa świata do RPA w 2010 roku.
 

Komentarze

Jeden z najbardziej doświadczonych polskich trenerów, znany z ciętego języka, trafnych porównań i ciekawych anegdotek.

Ostatnie komentarze

eh

"To wyraźny sygnał, że drużyna Jana Urbana zamierza walczyć o tytuł mistrza Polski" - Arek Onyszko i Mauro Cantoro pozdrawiają Bobo Kaczmarka.

8 marca 2010 godz. 04:25
Autor

No i co to ma być za wpis?

30 stycznia 2010 godz. 22:05
Radek

Brakuje Grzyba i chyba ten stan się nie zmieni, bowiem trener Smuda któregoś razu deklarował, iż nie wyobraża sobie by w jego kadrze mógł grać zawodnik zamieszany w aferę korupcyjną.

11 stycznia 2010 godz. 02:07