PoStawione Blogi

Paweł Raczyński

W najnowszym odcinku opowiadam o mięśniach czworogłowych ud.

więcej »
Radosław Majewski

Ubiegły tydzień spędziłem we Włoszech. Gościnnie, wraz z trzema bardzo utalentowanymi, młodymi piłkarzami pojechałem do Mediolanu.

więcej »
Maciej Sadlok

Trwa zgrupowanie reprezentacji Polski. Najpierw gramy z Finlandią, a potem z Serbią i Hiszpanią. Cieszę się, że odkąd Franciszek Smuda jest selekcjonerem, ja zawsze jestem powoływany. Nie czuję się jednak pupilkiem trenera, tylko staram się dziękować mu za zaufanie dobrą postawą.

więcej »
Tomasz Kuszczak

Już dziś dwa arcyważne spotkania. Nasze z AFC Sunderland i przede wszystkim FC Liverpool z Chelsea Londyn. Można by rzec, że wszystko w rękach piłkarzy Liverpoolu, jednak i nas czeka trudne zadanie.

więcej »
Sebastian Mila

Ostatnio, wspólnie z trenerem Ryszardem Tarasiewiczem, zostaliśmy zaproszeni do programu sportowego Telewizji Dolnośląskiej.

więcej »
Stanisław Terlecki

To, co dziś napiszę, być może będzie przewrotne i pewnie wielu się nie spodoba. Skrytykuję bowiem naszą „świętość”, największą nadzieję polskiej piłki – Roberta Lewandowskiego. Bo ostatnio na tę krytykę zasłużył.

więcej »
Rafał Jackiewicz

Coraz mocniej przygotowuję się do walki o mistrzostwo świata IBF ze Słoweńcem Zaveckiem. Niestety, nie mogę rozpocząć sparingów i rozpisać zajęć, bo nie mamy jeszcze dokładnej daty walki. Ale cóż, z obozem Zavecka nie można się na razie skontaktować.

więcej »

Trzeci tytuł dla Wisły?

18.12.2009

Za nami 17 mgnień Ekstraklasy. Na czele Wisła Kraków, która - jeśli nic się nie wydarzy - po raz trzeci z rzędu będzie się cieszyć z tytułu mistrza Polski. Jednak jesienią  "Biała Gwiazda" walczyła z kacem, który dopadł ją w Estonii. Pod Wawelem już się zbroją, ale na razie sprowadzają głównie środkowych obrońców - z Rosji wrócił Brazylijczyk Cleber. A stoperów i tak wiślacy mają najlepszych w lidze. Są Arek Głowacki i Marcelo. Brazylijczyk zasługuje na pochwały, ale także trzeba mu wytknąć, że przy silniejszych napastnikach zaczyna się gubić i popełnia proste błędy.

Wisła to kandydat numer jeden do mistrzowskiej korony. Kto może przeszkodzić wiślakom? Nie lekceważyłbym na pewno Lecha Poznań, bo końcówkę jesieni "Kolejorz" miał przyzwoitą. Legia Warszawa musi natomiast uporać się z problemami, które ją dręczą. Wyleczyć piłkarzy, bo co kolejkę ktoś warszawiakom wypada ze składu i odwiedza doktora. Legionistom przeszkadzają także puste trybuny i konflikt kibiców z właścicielem klubu.

Legia Gdańsk to dla mnie "czarny koń" ligi. Gdyby zespół trenera Tomka Kafarskiego nie miał kompleksu własnego stadionu to byłby o kilka pozycji wyżej w tabeli. Powiedzmy, że nawet widziałbym gdańszczan na... podium. Zamiast Lecha.

Niedosyt we Wrocławiu, bo miejsce w środku nikogo tam nie zadowala. Trochę to dziwne, że jesień była przeciętna, bo jest dobry trener Rysiek Tarasiewicz, poważny sponsor i wydaje się, że niezła drużyna. Tymczasem zamiast zrobić krok do przodu wrocławski zespół zatrzymał się w miejscu.

Indywidualnie więcej spodziewałem się po pomocniku Marcelo Sarvasie. Brazylijczyk miał być liderem Polonii Warszawa, a wcale nie błyszczał. Choć strzelił pięknego gola na początku rundy na stadionie we Wronkach w meczu z Lechem. Tyle, że później już gdzieś się zagubił.


 

Komentarze

Jeden z najbardziej doświadczonych polskich trenerów, znany z ciętego języka, trafnych porównań i ciekawych anegdotek.

Ostatnie komentarze

eh

"To wyraźny sygnał, że drużyna Jana Urbana zamierza walczyć o tytuł mistrza Polski" - Arek Onyszko i Mauro Cantoro pozdrawiają Bobo Kaczmarka.

8 marca 2010 godz. 04:25
Autor

No i co to ma być za wpis?

30 stycznia 2010 godz. 22:05
Radek

Brakuje Grzyba i chyba ten stan się nie zmieni, bowiem trener Smuda któregoś razu deklarował, iż nie wyobraża sobie by w jego kadrze mógł grać zawodnik zamieszany w aferę korupcyjną.

11 stycznia 2010 godz. 02:07