PoStawione Blogi

Paweł Raczyński

W najnowszym odcinku opowiadam o mięśniach czworogłowych ud.

więcej »
Radosław Majewski

Ubiegły tydzień spędziłem we Włoszech. Gościnnie, wraz z trzema bardzo utalentowanymi, młodymi piłkarzami pojechałem do Mediolanu.

więcej »
Maciej Sadlok

Trwa zgrupowanie reprezentacji Polski. Najpierw gramy z Finlandią, a potem z Serbią i Hiszpanią. Cieszę się, że odkąd Franciszek Smuda jest selekcjonerem, ja zawsze jestem powoływany. Nie czuję się jednak pupilkiem trenera, tylko staram się dziękować mu za zaufanie dobrą postawą.

więcej »
Tomasz Kuszczak

Już dziś dwa arcyważne spotkania. Nasze z AFC Sunderland i przede wszystkim FC Liverpool z Chelsea Londyn. Można by rzec, że wszystko w rękach piłkarzy Liverpoolu, jednak i nas czeka trudne zadanie.

więcej »
Sebastian Mila

Ostatnio, wspólnie z trenerem Ryszardem Tarasiewiczem, zostaliśmy zaproszeni do programu sportowego Telewizji Dolnośląskiej.

więcej »
Stanisław Terlecki

To, co dziś napiszę, być może będzie przewrotne i pewnie wielu się nie spodoba. Skrytykuję bowiem naszą „świętość”, największą nadzieję polskiej piłki – Roberta Lewandowskiego. Bo ostatnio na tę krytykę zasłużył.

więcej »
Rafał Jackiewicz

Coraz mocniej przygotowuję się do walki o mistrzostwo świata IBF ze Słoweńcem Zaveckiem. Niestety, nie mogę rozpocząć sparingów i rozpisać zajęć, bo nie mamy jeszcze dokładnej daty walki. Ale cóż, z obozem Zavecka nie można się na razie skontaktować.

więcej »

Odra płynie w dobrym kierunku

31.01.2010

Królem zimowego okna transferowego w Ekstraklasie jest bez wątpienia Odra Wodzisław. Klub ze Śląska nie zamierza bez walki oddać miejsca w lidze i dokonuje spektakularnych wzmocnień. Hitem jest zatrudnienie Roberto Cantoro, który ma być liderem. Wielką sztuką było namówienie na grę w Odrze bramkarza Arkadiusza Onyszkę. Ale to nie koniec transferowej ofensywny. Działacze sięgnęli nawet po napastnika Kalu Ikechukwu. W piłkarskim cv Nigeryjczyka widnieje słynny AC Milan. Choć nigdy w tym włoskim klubie nie zagrał.

Dobry ruch wykonał Lech Poznań, który zatrudnił u siebie Siergieja Kriweca z BATE Borysów. Na Białoruś wybrali się również działacze Jagiellonii Białystok. Angaż Brazylijczyka Maycona - najlepszego strzelca ligi naszych wschodnich sąsiadów na pewno wyjdzie im na dobre. Maycon jest młody, pokazał się w słabym zespole, czym dał sygnał, że warto w niego zainwestować. Ponadto w klasyfikacji strzelców ligi białoruskiej wyprzedził nawet wspomnianego Kriweca.

Cisza w Wiśle Kraków. Wrócił Cleber, którego kariera dobiega do mety. Brazylijczyk zapowiada, że po zakończeniu kariery widziałby się w roli skauta Wisły na Amerykę Południową. Wisła wciąż nie znalazła napastnika. Trener Maciej Skorża - a także cała polska liga - zrobił wielki błąd rezygnując z Carlo Costly'ego, który wyjechał do rumuńskiego klubu. Napastnik reprezentacji Hondurasu uatrakcyjniłby grę Wisły Kraków. Szkoda, wielka szkoda...

Nie ma nowych twarzy w Legii Warszawa. Na razie „ubył” bramkarz Jan Mucha, który podpisał umowę z Evertonem. Dobrze dla Legii, że Słowak jeszcze w rundzie rewanżowej będzie grał w klubie ze stolicy. Mucha poleciał na Wyspy Brytyjskie, wykorzystując swoje pięć minut. Tyle, że nie może zapominać, że na Goodison Park będzie miał wielką konkurencję w postaci reprezentanta Stanów Zjednoczonych - Tima Howarda. To już najwyższa półka.

Komentarze

Jeden z najbardziej doświadczonych polskich trenerów, znany z ciętego języka, trafnych porównań i ciekawych anegdotek.

Ostatnie komentarze

eh

"To wyraźny sygnał, że drużyna Jana Urbana zamierza walczyć o tytuł mistrza Polski" - Arek Onyszko i Mauro Cantoro pozdrawiają Bobo Kaczmarka.

8 marca 2010 godz. 04:25
Autor

No i co to ma być za wpis?

30 stycznia 2010 godz. 22:05
Radek

Brakuje Grzyba i chyba ten stan się nie zmieni, bowiem trener Smuda któregoś razu deklarował, iż nie wyobraża sobie by w jego kadrze mógł grać zawodnik zamieszany w aferę korupcyjną.

11 stycznia 2010 godz. 02:07